Collection: Coffee & Tea
-
Loumidis Papagalos - Traditional Greek Coffee - 194g
Exp. date: 30-09-2027- Regular price
- 4,90€  (25,26€ / kg)
- Sale price
- 4,90€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(25,26€ / kg)Out of Stock -
Loumidis Papagalos - Traditional Greek Coffee - 96g
Exp. date: 28-09-2027- Regular price
- 2,45€  (25,52€ / kg)
- Sale price
- 2,45€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(25,52€ / kg)Out of Stock -
Nescafe - Instant Coffee Classic - 200g
Exp. date: 30-01-2028- Regular price
- 11,25€  (56,25€ / kg)
- Sale price
- 11,25€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(56,25€ / kg)Out of Stock -
Thalassa Spices - Mountain Tea - 15g
Exp. date: 30-12-2027- Regular price
- 3,45€  (230,00€ / kg)
- Sale price
- 3,45€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(230,00€ / kg)Out of Stock -
Thalassa Spices - Chamomile - 25g
Exp. date: 30-12-2027- Regular price
- 3,75€  (150,00€ / kg)
- Sale price
- 3,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(150,00€ / kg)Out of Stock -
Loumidis - Decaffeinated Greek Coffee - 143g
- Regular price
- 4,95€  (34,62€ / kg)
- Sale price
- 4,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(34,62€ / kg)Out of Stock -
Thalassa Spices - Sage - 50g
Exp. date: 30-12-2026- Regular price
- 3,40€  (68,00€ / kg)
- Sale price
- 3,40€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(68,00€ / kg)Out of Stock -
Nescafe - Instant Coffee Classic - 100g
Exp. date: 31-01-2028- Regular price
- 7,00€  (70,00€ / kg)
- Sale price
- 7,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(70,00€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Flavoured Filter Coffee Caramel - 250g
Exp. date: 19-11-2027- Regular price
- 8,95€  (35,80€ / kg)
- Sale price
- 8,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(35,80€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Flavoured Filter Coffee Vanilla - 250g
Exp. date: 15-10-2027- Regular price
- 8,95€  (35,80€ / kg)
- Sale price
- 8,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(35,80€ / kg)Out of Stock -
Nescafe - Decaf Instant Coffee - 100g
- Regular price
- 7,00€  (70,00€ / kg)
- Sale price
- 7,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(70,00€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Espresso Intenso Capsules - 10x5,6g
Exp. date: 17-10-2026- Regular price
- 4,95€  (8,84€ / kg)
- Sale price
- 4,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(8,84€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Espresso Forte Lungo Capsules - 10x5,6g
Exp. date: 18-10-2026- Regular price
- 4,95€  (8,84€ / kg)
- Sale price
- 4,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(8,84€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Espresso Coffee Aroma (Ground) - 250g
- Regular price
- 7,95€  (31,80€ / kg)
- Sale price
- 7,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(31,80€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Espresso Notte Capsules - 10x5,6g
Exp. date: 18-12-2026- Regular price
- 4,95€  (8,84€ / kg)
- Sale price
- 4,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(8,84€ / kg)Out of Stock -
Dimello - Espresso Coffee Decaf (Ground) - 250g
- Regular price
- 9,75€  (39,00€ / kg)
- Sale price
- 9,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(39,00€ / kg)Out of Stock
Shop Online Greek Products in the Netherlands
In this collection you can find the classic Greek coffee blends, choose between the traditional one, dark or decaffeinated. Furthermore, there are filter coffees with many aromatic versions from the famous Loumidis company, as well as herbal teas with different compositions. You can also purchase the famous Greek "briki", the essential tool to prepare your Greek coffee.
The products of Bakaliko are available at competitive prices, and the products are delivered throughout the Netherlands (Amsterdam, Rotterdam, The Hague, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.) as well as to overseas destinations. You can find a wide selection of traditional Greek food at our online Greek food store, which offers a wide selection of Greek foods. The Bakaliko Group operates both its own fleet of refrigerated trucks and also works with several trusted partners to deliver Greek products to our customers. In order to provide you with the best quality Greek products available in the market today, along with the best customer service, is our mission.
Skip to content