Collection: Dairy

  • Hotos - Anthotyro Cheese - 420g
    Hotos - Anthotyro Cheese - 470g
    Regular price
    6,80€  (16,19€ / kg)
    Sale price
    6,80€
    Regular price
    (16,19€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Bafas - Kefalograviera from Epirus (P.D.O) - 300g
    Bafas - Kefalograviera from Epirus (P.D.O) - 300g
    Regular price
    7,95€  (26,50€ / kg)
    Sale price
    7,95€
    Regular price
    (26,50€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Bafas - Feta Cheese P.D.O. from Epirus - 1kg
    Bafas - Feta Cheese P.D.O. from Epirus - 400g
    Exp. date: 10-01-2027
    Regular price
    19,00€  (19,00€ / kg)
    Sale price
    19,00€
    Regular price
    (19,00€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Bafas - Kefalotyri from Epirus - 300g
    Bafas - Kefalotyri from Epirus - 300g
    Regular price
    7,95€  (26,50€ / kg)
    Sale price
    7,95€
    Regular price
    (26,50€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Hotos - Manouri Cheese (P.D.O) - 150g
    Hotos - Manouri Cheese (P.D.O) - 150g
    Exp. date: 08-01-2027
    Regular price
    3,55€  (23,67€ / kg)
    Sale price
    3,55€
    Regular price
    (23,67€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Steiakakis - Cretan Xinomizithra Cheese - 250g
    Steiakakis - Cretan Sour Mizithra Cheese (Xinomizithra) - 250g
    Regular price
    4,75€  (19,00€ / kg)
    Sale price
    4,75€
    Regular price
    (19,00€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Epirus - Talagani Grill Cheese - 200g
    Epirus - Talagani Grill Cheese - 180g
    Regular price
    5,95€  (29,75€ / kg)
    Sale price
    5,95€
    Regular price
    (29,75€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Steiakakis - Cretan Graviera Cheese - 250g
    Steiakakis - Cretan Graviera Cheese - 250g
    Exp. date: 07-04-2027
    Regular price
    7,95€  (31,80€ / kg)
    Sale price
    7,95€
    Regular price
    (31,80€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Hotos - Feta Cheese P.D.O. - 1kg
    Hotos - Feta Cheese P.D.O. - 1kg
    Exp. date: 31-02-2027
    Regular price
    19,00€  (19,00€ / kg)
    Sale price
    19,00€
    Regular price
    (19,00€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Hotos - Feta Cheese P.D.O. - 200g
    Hotos - Feta Cheese P.D.O. - 200g
    Regular price
    4,35€  (21,75€ / kg)
    Sale price
    4,35€
    Regular price
    (21,75€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Kouroushis - Halloumi PDO - 225g
    Kouroushis - Halloumi PDO - 225g
    -15%
    Regular price
    3,78€  (16,80€ / kg)
    Sale price
    3,78€
    Regular price
    4,45€
    (16,80€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
🔝 Back to Top

Shop Online Greek Products in the Netherlands

In this collection you can find delicious traditional cheese products from Greece. Talagani, manouri, graviera and kefalotiri are only four of the many Greek cheese varieties available at Bakaliko online store and Bakaliko supermarket. Obviously, feta could not be missing from the list! Moreover, you can procure some other dairy products popular in the Greek market, such as condensed milk for adults or kids, as well as baby creams for your child’s first nutritional steps.

The products of Bakaliko are available at competitive prices, and the products are delivered throughout the Netherlands (Amsterdam, Rotterdam, The Hague, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.) as well as to overseas destinations. You can find a wide selection of traditional Greek food at our online Greek food store, which offers a wide selection of Greek foods. The Bakaliko Group operates both its own fleet of refrigerated trucks and also works with several trusted partners to deliver Greek products to our customers. In order to provide you with the best quality Greek products available in the market today, along with the best customer service, is our mission.