Collection: Pasta
-
Melissa - Ziti No2 Pastitsio - 500g
Exp. date: 28-03-2029- Regular price
- 1,70€  (3,40€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,40€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Orzo Medium (Kritharaki Metrio) - 500g
Exp. date: 28-03-2029- Regular price
- 1,80€  (3,60€ / kg)
- Sale price
- 1,80€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,60€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Orzo Thick (Kritharaki Xondro) - 500g
-15%Exp. date: 28-07-2028- Regular price
- 1,53€  (3,06€ / kg)
- Sale price
- 1,53€
- Regular price
-
1,80€ - Unit price
- per
(3,06€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Ditali Pasta (Kofto) - 500g
Exp. date: 28-04-2028- Regular price
- 1,80€  (3,60€ / kg)
- Sale price
- 1,80€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,60€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Spaghetti No6 - 500g
Exp. date: 28-04-2028- Regular price
- 1,70€  (3,40€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,40€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Spaghettini No10 - 500g
Exp. date: 28-02-2028- Regular price
- 1,70€  (3,40€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,40€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Puntine (Kouskouse) - 500g
Exp. date: 28-05-2028- Regular price
- 1,70€  (3,40€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,40€ / kg)Out of Stock -
Agrozimi - Hilopitaki - 500g
Exp. date: 21-10-2028- Regular price
- 4,55€  (9,10€ / kg)
- Sale price
- 4,55€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,10€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Penne Rigate - 500g
-15%Exp. date: 28-02-2028- Regular price
- 1,70€  (3,40€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
2,00€ - Unit price
- per
(3,40€ / kg)Out of Stock -
Agrozimi - Hilopites - 500g
Exp. date: 26-03-2027- Regular price
- 4,55€  (9,10€ / kg)
- Sale price
- 4,55€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,10€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Bucatini No5 (tripita) - 500g
Exp. date: 28-01-2028- Regular price
- 1,70€  (3,40€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(3,40€ / kg)Out of Stock -
Tis Giagias - Hilopites - 500g
Exp. date: 04-08-2027- Regular price
- 3,25€  (6,50€ / kg)
- Sale price
- 3,25€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(6,50€ / kg)Out of Stock -
Agrozimi - Petoura - 500g
Exp. date: 23-09-2027- Regular price
- 4,50€  (9,00€ / kg)
- Sale price
- 4,50€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,00€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Tagliatelle - 500g
Exp. date: 28-12-2026- Regular price
- 2,30€  (4,60€ / kg)
- Sale price
- 2,30€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(4,60€ / kg)Out of Stock -
Agrozimi - Ribbon Pasta with Spinach (Kordelakia) - 500g
Exp. date: 23-01-2027- Regular price
- 4,95€  (9,90€ / kg)
- Sale price
- 4,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,90€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Kids Pasta (Assorted Shapes) - 500g
Exp. date: 28-02-2027- Regular price
- 2,00€  (4,00€ / kg)
- Sale price
- 2,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(4,00€ / kg)Out of Stock -
Kandylas - Traditional Hilopites - 500g
Exp. date: 30-10-2027- Regular price
- 4,50€  (9,00€ / kg)
- Sale price
- 4,50€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,00€ / kg)Out of Stock -
Misko - Golden Line Matsata - 500g
Exp. date: 30-03-2028- Regular price
- 2,95€  (5,90€ / kg)
- Sale price
- 2,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(5,90€ / kg)Out of Stock -
Kandylas - Hilopitaki - 500g
- Regular price
- 3,95€  (7,90€ / kg)
- Sale price
- 3,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(7,90€ / kg)Out of Stock -
Agrozimi - Vegetable Tagliatelle - 400g
Exp. date: 03-07-2027- Regular price
- 6,00€  (15,00€ / kg)
- Sale price
- 6,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(15,00€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Farfale (Fiogkaki) - 500g
Exp. date: 30-03-2027- Regular price
- 2,10€  (4,20€ / kg)
- Sale price
- 2,10€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(4,20€ / kg)Out of Stock -
Famiglia - Spaghetti no6 - 500g
-15%Exp. date: 30-07-2027- Regular price
- 0,85€  (1,70€ / kg)
- Sale price
- 0,85€
- Regular price
-
1,00€ - Unit price
- per
(1,70€ / kg)Out of Stock -
Agrozimi - Linguini - 500g
Exp. date: 16-06-2028- Regular price
- 4,75€  (9,50€ / kg)
- Sale price
- 4,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,50€ / kg)Out of Stock -
Melissa - Koralli - 500g
Exp. date: 30-05-2028- Regular price
- 2,10€  (4,20€ / kg)
- Sale price
- 2,10€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(4,20€ / kg)Out of Stock -
Grevena - Farfalle with Red Wine - 330g
Exp. date: 30-12-2026- Regular price
- 4,20€  (12,73€ / kg)
- Sale price
- 4,20€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(12,73€ / kg)Out of Stock -
Grevena - Petoura - 400g
Exp. date: 30-12-2026- Regular price
- 3,15€  (7,88€ / kg)
- Sale price
- 3,15€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(7,88€ / kg)Out of Stock
Shop Online Greek Products in the Netherlands
Pasta is dominant in the Greek diet. Except for the internationally known classic spaghetti and penne, the Greeks frequently use orzo (kritharaki), hilopites and fides. In this collection you can find any pasta you wish for, plain, flavored or made of whole wheat. You can choose between various Greek brands and make any traditional recipe, including giouvetsi and pastitsio.
Among Bakaliko's wide selection of Greek products, you can find the most wonderful prices, and you can have them delivered to the major Dutch cities (Amsterdam, Hague, Rotterdam, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.). We offer a wide selection of Greek food items online. To deliver Greek products, we work with a variety of trusted partners in addition to our own fleet of Bakaliko refrigerated trucks. Our mission is to provide the highest quality Greek products and the best customer service.
Skip to content