Collection: Olive Products

  • Zanae Kalamon Olives Whole PET - 1kg
    Zanae Kalamon Olives Whole PET - 1kg
    Exp. date: 07-11-2027
    Regular price
    11,50€  (11,50€ / kg)
    Sale price
    11,50€
    Regular price
    (11,50€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sellas - Extra Virgin Olive Oil - 5L
    Regular price
    66,00€  (13,20€ / L)
    Sale price
    66,00€
    Regular price
    (13,20€ / L)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sellas - Maraska Extra Virgin Olive Oil - 1L
    Regular price
    16,49€  (16,49€ / kg)
    Sale price
    16,49€
    Regular price
    (16,49€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sellas - Extra Virgin Olive Oil "Kathe Mera" - 5L
    Regular price
    60,00€  (12,00€ / L)
    Sale price
    60,00€
    Regular price
    (12,00€ / L)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sellas - Extra Virgin Olive Oil Dorica - 500ml
    Sellas - Extra Virgin Olive Oil Dorica - 500ml
    Regular price
    9,50€  (19,00€ / L)
    Sale price
    9,50€
    Regular price
    (19,00€ / L)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Douzenis - Soap - 100g
    Douzenis - Soap - 100g
    Regular price
    1,25€  (12,50€ / kg)
    Sale price
    1,25€
    Regular price
    (12,50€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sativa - Kalamon Olives Pitted - 360g
    Sativa - Kalamon Olives Pitted - 360g
    Exp. date: 31-09-2027
    Regular price
    4,10€  (11,39€ / kg)
    Sale price
    4,10€
    Regular price
    (11,39€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sativa - Kalamon Whole Olives - 370g
    Sativa - Kalamon Whole Olives - 370g
    Exp. date: 31-03-2027
    Regular price
    4,00€  (21,05€ / kg)
    Sale price
    4,00€
    Regular price
    (21,05€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sativa - Kalamon Olive Paste (Pate Elias) - 190g
    Sativa - Kalamon Olive Paste (Pate Elias) - 190g
    Exp. date: 31-03-2027
    Regular price
    4,00€  (21,05€ / kg)
    Sale price
    4,00€
    Regular price
    (21,05€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Sativa - Green Whole Olives - 370g
    Sativa - Green Whole Olives - 370g
    Regular price
    4,00€  (10,81€ / kg)
    Sale price
    4,00€
    Regular price
    (10,81€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Filia Crete - Extra Virgin Premium Olive Oil - 250ml
    Filia Crete - Extra Virgin Premium Olive Oil - 250ml
    -15%
    Regular price
    3,83€  (15,32€ / L)
    Sale price
    3,83€
    Regular price
    4,50€
    (15,32€ / L)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Filia Crete - Extra Virgin Premium Olive Oil - 500ml
    Filia Crete - Extra Virgin Premium Olive Oil - 500ml
    -15%
    Regular price
    8,08€  (16,16€ / L)
    Sale price
    8,08€
    Regular price
    9,50€
    (16,16€ / L)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Filia Crete - Extra Virgin Premium Olive Oil - 5L
    Filia Crete - Extra Virgin Premium Olive Oil - 5L
    Regular price
    75,00€  (15,00€ / L)
    Sale price
    75,00€
    Regular price
    (15,00€ / L)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
🔝 Back to Top

Shop Online Greek Products in the Netherlands

Procure Extra Virgin Olive Oil of top quality to use in your salads and your every-day cooking. Add some exceptional taste to your meals. You can also find some typical Greek varieties of olive oils, such as Kalamon olives, and olives marinated with herbs that give some interesting taste results. Enjoy the nutritional benefits of Greek olive products.

In Bakaliko you will can shop all your favorite Greek products at fantastic prices and with private delivery to the biggest Dutch cities in the Netherlands (Amsterdam, Hague, Rotterdam, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle etc.). You can shop hundreds of Greek high quality food product at our online store. Our shop delivers Greek products through our own fleet of Bakaliko professional refrigerated trucks and other trusted partners. We believe in premium customer service and Greek products of the highest quality.