Collection: Rusks & Biscuits
-
Papadopoulou - Petit Beurre coated w/ Milk Chocolate - 200g
- Regular price
- 3,25€  (16,25€ / kg)
- Sale price
- 3,25€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(16,25€ / kg)Out of Stock -
Tsatsakis - Carob Bites w/ Olive Oil - 400g
Exp. date: 27-11-2026- Regular price
- 4,90€  (12,25€ / kg)
- Sale price
- 4,90€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(12,25€ / kg)Out of Stock -
Tsatsakis - Breadsticks with Sunflower Seed (Kritsinia) - 400g
- Regular price
- 5,30€  (13,25€ / kg)
- Sale price
- 5,30€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(13,25€ / kg)Out of Stock -
Tsatsakis - Breadsticks Multigrain (Kritsinia) - 250g
Exp. date: 27-01-2027- Regular price
- 3,45€  (13,80€ / kg)
- Sale price
- 3,45€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(13,80€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Cream Crackers Wheat (Sitou) - 140g
Exp. date: 28-10-2026- Regular price
- 2,70€  (19,29€ / kg)
- Sale price
- 2,70€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(19,29€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Cream Crackers Wholegrain (Olikis) - 175g
Exp. date: 31-04-2027- Regular price
- 3,25€  (18,57€ / kg)
- Sale price
- 3,25€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(18,57€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Gemista Sandwich Biscuits w/ Strawberry Creme - 200g
Exp. date: 30-04-2027- Regular price
- 2,00€  (10,00€ / kg)
- Sale price
- 2,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(10,00€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Gemista Sandwich Biscuits w/ Banana Cream - 200g
-15%Exp. date: 27-02-2027- Regular price
- 1,70€  (8,50€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
2,00€ - Unit price
- per
(8,50€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Gemista Sandwich Biscuits w/ Lemon Creme - 200g
-15%Exp. date: 30-04-2027- Regular price
- 1,70€  (8,50€ / kg)
- Sale price
- 1,70€
- Regular price
-
2,00€ - Unit price
- per
(8,50€ / kg)Out of Stock -
Tsatsakis - Mini Olive Oil Rusks (Kythira Type) - 400g
Exp. date: 27-11-2026- Regular price
- 4,90€  (12,25€ / kg)
- Sale price
- 4,90€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(12,25€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Rye Rusks (Fryganies Sikalis) - 160g
Exp. date: 30-06-2027- Regular price
- 0,90€  (5,63€ / kg)
- Sale price
- 0,90€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(5,63€ / kg)Out of Stock -
Tsatsakis - Barley Rusks Rolls (Kritharokouloura) - 600g
Exp. date: 27-11-2027- Regular price
- 5,25€  (8,75€ / kg)
- Sale price
- 5,25€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(8,75€ / kg)Out of Stock -
Tsatsakis - Barley Bites w/ Olive Oil - 400g
- Regular price
- 5,25€  (13,13€ / kg)
- Sale price
- 5,25€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(13,13€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Gemista Sandwich Biscuits w/ Chocolate Flavored Creme - 200g
Exp. date: 30-04-2027- Regular price
- 2,00€  (10,00€ / kg)
- Sale price
- 2,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(10,00€ / kg)Out of Stock -
Papadopoulou - Petit Beurre - 225g
Exp. date: 30-05-2027- Regular price
- 2,50€  (11,11€ / kg)
- Sale price
- 2,50€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(11,11€ / kg)Out of Stock
Shop Online Greek Products in the Netherlands
In this collection you can find products for any time of your day. Traditional Greek rusks that can be consumed at breakfast time, rusks that constitute one of the basic ingredients of the "dakos" recipe, several breadsticks and many sweet biscuits in delicious flavors. Typical Papadopoulou biscuits like Miranda, Gemista and Petit Beurre, are now only a click away from your kitchen!
With Bakaliko's wide selection, you will find products at the most competitive prices, and you will be able to order them for delivery in the main Dutch cities (Amsterdam, Hague, Rotterdam, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.). Our online Greek food shop provides a wide range of Greek food. It is not only our own fleet of Bakaliko refrigerated trucks that we use to deliver Greek products, but we also work with a variety of trusted partners. Our mission is to provide the highest quality Greek products and the best customer service available in the market today.
Skip to content