Collection: Meat

  • Megas Yeeros - Gyros Pork - 330g
    Megas Yeeros - Gyros Pork - 330g
    Regular price
    7,40€  (22,42€ / kg)
    Sale price
    7,40€
    Regular price
    (22,42€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Megas Yeeros - Gyros Chicken - 330g
    Megas Yeeros - Gyros Chicken - 330g
    Regular price
    7,95€  (24,09€ / kg)
    Sale price
    7,95€
    Regular price
    (24,09€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Farma Fotiadi - Wild Boar Smoked Sausage & Leek - 340g
    Farma Fotiadi - Wild Boar Smoked Sausage & Leek - 340g
    Regular price
    6,49€  (19,09€ / kg)
    Sale price
    6,49€
    Regular price
    (19,09€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Megas Yeeros - Gyros Pork - 1kg
    Megas Yeeros - Gyros Pork - 1kg
    Regular price
    19,95€  (19,95€ / kg)
    Sale price
    19,95€
    Regular price
    (19,95€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Megas Yeeros - Gyros Chicken - 1kg
    Megas Yeeros - Gyros Chicken - 1kg
    Regular price
    19,95€  (19,95€ / kg)
    Sale price
    19,95€
    Regular price
    (19,95€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Farma Fotiadi - Wild Boar Sausage (Agrioxoiros) - 440g
    Farma Fotiadi - Wild Boar Sausage (Agrioxoiros) - 440g
    Regular price
    8,00€  (18,18€ / kg)
    Sale price
    8,00€
    Regular price
    (18,18€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Megas Yeeros - Chicken Souvlaki - 9x100g
    Megas Yeeros - Chicken Souvlaki - 9x100g
    Regular price
    15,95€  (17,72€ / kg)
    Sale price
    15,95€
    Regular price
    (17,72€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Megas Yeeros - Pork Souvlaki - 900g
    Megas Yeeros - Pork Souvlaki - 900g
    Regular price
    15,95€  (17,72€ / kg)
    Sale price
    15,95€
    Regular price
    (17,72€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Symposion - Traditional Salami Lefkados - 225g
    Symposion - Traditional Salami Lefkados - 225g
    Exp. date: 27-11-2026
    Regular price
    6,95€  (30,89€ / kg)
    Sale price
    6,95€
    Regular price
    (30,89€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Megas Yeeros - Meatless Gyros - 330g
    Megas Yeeros - Meatless Gyros - 330g
    Regular price
    8,25€  (25,00€ / kg)
    Sale price
    8,25€
    Regular price
    (25,00€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
  • Kasidis - Gyros Chicken - 1kg
    Kasidis - Gyros Chicken - 1kg
    Regular price
    18,95€  (18,95€ / kg)
    Sale price
    18,95€
    Regular price
    (18,95€ / kg)
    Unit price
    per 
    Out of Stock
🔝 Back to Top

Shop Online Greek Products in the Netherlands

This is a collection of tasty Greek meat products that you can find in a typical Greek supermarket. Greeks have a long-established tradition in sausage production. There are plain sausages filled with pork or veal meat, but also more complex products flavored with herbs and vegetables. You can order popular Greek gyros, and for those avoiding meat consumption, there is a series of vegan counterparts of the most beloved Greek recipes. Last but not least, children and adult’s cherished “parizaki”.


Among Bakaliko's wide selection of Greek products, you can find the most wonderful prices, and you can have them delivered to the major Dutch cities (Amsterdam, Hague, Rotterdam, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.). We offer a wide selection of Greek food items online. To deliver Greek products, we work with a variety of trusted partners in addition to our own fleet of Bakaliko refrigerated trucks. Our mission is to provide the highest quality Greek products and the best customer service.