Collection: Sweet Snacks
-
Papadopoulou - Caprice - 400g
Exp. date: 30-05-2027- Regular price
- 5,99€  (14,98€ / kg)
- Sale price
- 5,99€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(14,98€ / kg)Out of Stock -
7 Days - Mini Croissants with Cocoa Filling - 103g
Exp. date: 19-11-2026- Regular price
- 2,80€  (27,18€ / kg)
- Sale price
- 2,80€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(27,18€ / kg)Out of Stock -
7 Days - Mini Croissants with Millefeuille Flavor Filling - 103g
Exp. date: 19-11-2026- Regular price
- 2,85€  (27,67€ / kg)
- Sale price
- 2,85€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(27,67€ / kg)Out of Stock -
Molto - Croissant Hazelnut Praline - 98g
Exp. date: 04-11-2026- Regular price
- 2,00€  (25,00€ / kg)
- Sale price
- 2,00€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(25,00€ / kg)Out of Stock -
7 Days - Mini Croissants w/ Cocoa Filling - 300g
Exp. date: 19-11-2026- Regular price
- 6,95€  (23,17€ / kg)
- Sale price
- 6,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(23,17€ / kg)Out of Stock -
7 Days - Mini Croissants w/ Millefeuille Flavor Filling - 300g
- Regular price
- 6,95€  (23,17€ / kg)
- Sale price
- 6,95€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(23,17€ / kg)Out of Stock
Shop Online Greek Products in the Netherlands
Discover the most delightful Greek sweet snacks that can constitute your breakfast or your every day break from work. Croissants from popular brands (like Champion, Molto and 7Days) with different fillings, Amaretti chocolate wafers and the most beloved Caprice in packages of various sizes.
At Bakaliko, products can be purchased at competitive prices, and the products can be delivered throughout the Netherlands (Amsterdam, Rotterdam, The Hague, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.). At our Greek food store, which carries a wide variety of Greek foods, you can find a variety of traditional Greek food. We deliver Greek products to our customers both through our own fleet of refrigerated trucks and through our trusted partners. With the best customer service and the best Greek products on the market, our mission is to provide you with the best Greek products available.
Skip to content