Collection: Traditional Pies
-
Mr. Crocket - Cheese Balls with 4 Cheeses (Tyrokroketes) - 1kg
- Regular price
- 11,50€  (11,50€ / kg)
- Sale price
- 11,50€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(11,50€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Bougatsa Minced meat (Kimas) - 450g
- Regular price
- 6,20€  (13,78€ / kg)
- Sale price
- 6,20€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(13,78€ / kg)Out of Stock -
Mr. Croket - Zucchini croquettes (Kolokythokeftedes) - 1kg
- Regular price
- 8,75€  (8,75€ / kg)
- Sale price
- 8,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(8,75€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Round Veggie Pie (Nistisimi Xortopita) - 850g
- Regular price
- 8,50€  (10,00€ / kg)
- Sale price
- 8,50€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(10,00€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Bougatsa Cheese - 460g
- Regular price
- 4,50€  (9,78€ / kg)
- Sale price
- 4,50€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,78€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Small Spinach & Cheese Pies (Strifti) - 3 x 220g Pack
- Regular price
- 4,65€  (7,05€ / kg)
- Sale price
- 4,65€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(7,05€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Small Feta Cheese Pies (Strifti) - 3 x 220g Pack
- Regular price
- 4,65€  (7,05€ / kg)
- Sale price
- 4,65€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(7,05€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Rounded Chicken Pie (Kotopita) - 850g
- Regular price
- 10,45€  (12,29€ / kg)
- Sale price
- 10,45€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(12,29€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Traditional Round Vegetable Pie (Xortopita) - 850g
- Regular price
- 9,75€  (11,47€ / kg)
- Sale price
- 9,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(11,47€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Traditional Round Cheese Pie (Tyropita) - 850g
- Regular price
- 9,75€  (11,47€ / kg)
- Sale price
- 9,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(11,47€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Bougatsa Sweet Cream - 560g
- Regular price
- 4,35€  (7,77€ / kg)
- Sale price
- 4,35€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(7,77€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Mini Cheese Pies (Tyropitakia) - 500g
- Regular price
- 4,55€  (10,11€ / kg)
- Sale price
- 4,55€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(10,11€ / kg)Out of Stock -
Giannioti - Mini Sausage Pies (Loukanikopitakia) - 450g
- Regular price
- 4,75€  (9,50€ / kg)
- Sale price
- 4,75€
- Regular price
-
- Unit price
- per
(9,50€ / kg)Out of Stock
Shop Online Greek Products in the Netherlands
In this collection you will find the basic products of a Greek bakery: calzone, traditional Greek peinirli, croquettes and rolls, various cheese and spinach pies, vegetarian pies and many others, in both family and personal sizes. We couldn’t leave out traditional Greek bougatsa with sweet cream, cheese or minced meat! Store in your freezer and enjoy at breakfast time as if you were in Greece.
Among Bakaliko's wide selection of Greek products, you can find the most wonderful prices, and you can have them delivered to the major Dutch cities (Amsterdam, Hague, Rotterdam, Leiden, Eindhoven, Utrecht, Delft, Dordrecht, Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, etc.). We offer a wide selection of Greek food items online. To deliver Greek products, we work with a variety of trusted partners in addition to our own fleet of Bakaliko refrigerated trucks. Our mission is to provide the highest quality Greek products and the best customer service.
Skip to content