Συλλογή: Χαλβάς & Ταχίνι

  • Όλυμπος - Χαλβάς με κακάο - 250g
    Olympos - Halva Cocoa - 250g
    Exp. date: 28-06-2027
    Κανονική τιμή
    3,55€  (14,20€ / kg)
    Τιμή έκπτωσης
    3,55€
    Κανονική τιμή
    (14,20€ / kg)
    Τιμή μονάδας
    ανά 
    Εκτός αποθέματος
  • Όλυμπος - Ταχίνι ολικής άλεσης - 300g
    Olympos -Tahini Whole Grain - 300g
    Exp. date: 29-03-2027
    Κανονική τιμή
    3,60€  (12,00€ / kg)
    Τιμή έκπτωσης
    3,60€
    Κανονική τιμή
    (12,00€ / kg)
    Τιμή μονάδας
    ανά 
    Εκτός αποθέματος
  • Όλυμπος - Ταχίνι με πορτοκάλι - 300g
    Olympos - Tahini Orange - 300g
    Exp. date: 28-09-2027
    Κανονική τιμή
    4,25€  (14,17€ / kg)
    Τιμή έκπτωσης
    4,25€
    Κανονική τιμή
    (14,17€ / kg)
    Τιμή μονάδας
    ανά 
    Εκτός αποθέματος
  • Όλυμπος - Χαλβάς βανίλια - 250g
    Olympos - Halva Vanilla - 250g
    Exp. date: 28-12-2027
    Κανονική τιμή
    3,45€  (13,80€ / kg)
    Τιμή έκπτωσης
    3,45€
    Κανονική τιμή
    (13,80€ / kg)
    Τιμή μονάδας
    ανά 
    Εκτός αποθέματος
  • Όλυμπος - Ταχίνι με Στέβια - 300g
    Olympos - Tahini Stevia - 300g
    Exp. date: 28-07-2027
    Κανονική τιμή
    4,25€  (14,17€ / kg)
    Τιμή έκπτωσης
    4,25€
    Κανονική τιμή
    (14,17€ / kg)
    Τιμή μονάδας
    ανά 
    Εκτός αποθέματος
  • Olympos - Tahini with Carob - 280g
    Olympos - Tahini with Carob - 280g
    Exp. date: 29-09-2027
    Κανονική τιμή
    4,00€  (14,29€ / kg)
    Τιμή έκπτωσης
    4,00€
    Κανονική τιμή
    (14,29€ / kg)
    Τιμή μονάδας
    ανά 
    Εκτός αποθέματος
🔝 Back to Top

Shop Online Greek Products in the Netherlands

Το ταχίνι και ο χαλβάς είναι δύο παραδοσιακά προϊόντα που συνδέονται στενά μεταξύ τους, τα οποία είναι πολύ συνηθισμένα στη ελληνική διατροφή. Το ταχίνι αποτελείται αποκλειστικά από 100% καβουρδισμένο αλεσμένο σουσάμι, ενώ ο χαλβάς περιέχει 50% ταχίνι αναμεμειγμένο με λάδι, ζάχαρη και βότανα ή μπαχαρικά που προσθέτουν την επιθυμητή γεύση. Είναι δημοφιλή για τη θρεπτική τους αξία και τα εκπληκτικά οφέλη τους. Ένα μόνο κουτάλι της σούπας ταχίνι είναι γεμάτο ενέργεια, υγιεινά λιπαρά, μέταλλα και βιταμίνες. Έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες και βοηθά το συκώτι και τα νεφρά σας να λειτουργούν σωστά.  

Το Bakaliko προσφέρει μια ποικιλία προϊόντων σε ανταγωνιστικές τιμές και τα προϊόντα του παραδίδονται στις κύριες πόλεις της Ολλανδίας (Άμστερνταμ, Χάγη, Ρότερνταμ, Λέιντεν, Αϊντχόβεν, Ουτρέχτη, Ντελφτ, Ντόρντρεχτ, Χερτόχενμπος, Ναϊμέγκεν, Άρνεμ, Άπελντοορν, Ζβόλε, κ.λπ.). Στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα ελληνικών τροφίμων, μπορείτε να βρείτε μια ευρεία επιλογή παραδοσιακών ελληνικών τροφίμων. Εκτός από το δικό μας στόλο ψυγείων φορτηγών Bakaliko, συνεργαζόμαστε επίσης με μια ποικιλία αξιόπιστων συνεργατών για την παράδοση ελληνικών προϊόντων. Η αποστολή μας είναι να παρέχουμε την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών που είναι διαθέσιμη στην αγορά σήμερα μαζί με τα υψηλότερης ποιότητας ελληνικά προϊόντα.